Zase už se můžeme scházet. A to od 11. května až do počtu 100 osob a od 25. května dokonce až do počtu 300 osob. Brzy se pak má blýskat na ještě lepší časy a léto bychom mohli přivítat akcemi až  pro 500, posléze dokonce pro 1000 lidí. Hurá! 🙂 Opatření se týká akcí společenských, sportovních i kulturních. Můžeme se vrátit zpět do kin, divadel, koncertních síní, ba dokonce do cirkusu. Taky se zase můžeme vdávat a ženit.

Sociální odloučení členů firemních týmů trvalo dlouho a návraty z home office bývají mnohdy těžkopádné. Event pro zaměstnance posílí nejen týmového ducha, ale taky pocit, že společně překonáme i daleko větší překážky, než které před nás postavil covid. Lidé se většinou setkávat chtějí, tak proč jim to neumožnit, když už to jde. Společné zážitky lidi v týmu stmelí, podpoří komunikaci i spolupráci a pružnost týmu reagovat na nenadálé situace. 

Firemní event u lesa

Společně a bezpečně

Organizace “restartovacích” eventů dá pořádně zabrat, ale když se to dobře promyslí, všechno jde. Hlavně je třeba sledovat bezpečnostní pravidla. Hygienická nařízení se mění i několikrát týdně a my to pečlivě monitorujeme, abychom zůstali v obraze. Ze základních pravidel si zopakujme: 

  • Ve stejný čas může na jednom místě být maximálně 100 osob (údaj je platný k 19. 5. 2020). Od 25. 5. se počet osob na akci zvyšuje na 300.
  • Lidé by měli mezi sebou udržovat odstup 2 m, a to s výjimkou členů jedné domácnosti. 
  • Na místě musí být k dispozici dostatek dezinfekce na ruce, případně dalších dezinfekčních prostředků.
  • Plochy, kterých se účastníci dotýkají, je třeba průběžně dezinfikovat.
  • Stále je nutné zakrývat si obličej rouškou.

6 nápadů na restartovací firemní eventy

Karanténa se uvolnila, lidi budou nadšení, pokud pro ně vymyslíte venkovní akci, na které se budou moci v rámci možností trochu pobavit. Pozvěte je na hřiště, na louku, do lesa nebo parku. Zkrátka všude tam, kde se dá volně dýchat. Uspořádejte grilovačku, piknik, plogging nebo nějaký venkovní workshop, možností existuje celá řada. Jaký typ akce tedy vybrat a realizovat? 

Teambuilding v přírodě

Slunce a čerstvé povětří v posledních měsících značně stouplo na ceně, tak proč toho nevyužít. Vezměte své lidi ven a připravte pro ně nějaký fajn program. Při společné zábavě si na sebe kolegové v týmu rychleji zase zvyknou. 

V přírodě vyhládne

Obchodní setkání

Akci nemusíte pořádat jen pro zaměstnance. I vaši obchodní partneři byli dlouho zavření doma a ocení nějaké to venkovní povyražení. Nabízí se grilovačka, piknik nebo garden party. To vše samozřejmě s dostatečnými rozestupy a speciálními místy k sezení. Dá se udělat více stanovišť, kde se hosté mohou točit.

Venkovní workshopy

Zapojte lidi do práce i zábavy. Kreativní nebo naučné workshopy se dají zorganizovat tak, aby se jejich účastníci na jednotlivých stanovištích střídali v předem určených časových slotech. Při dodržování tohoto koloběhu se na stanovišti nikdy nenakumuluje více lidí, než tam má být.

Společně se můžeme inspirovat

Setkání s influencery

Dobře zvolený influencer častokrát udělá víc muziky, než placená reklama. Vyberte si toho svého, někoho opravdu populárního,  a uspořádejte s ním setkání. I když na druhou stranu, pokud zapojíte více “pilných” a pro věc nadšených mikroinfluencerů, bude se váš obsah šířit ještě rychleji. Během takového eventu zároveň skvěle odprezentujete své nové produkty či služby a získáte spoustu relevantního obsahu na sociální sítě.

Hudební a sportovní akce

Domluvte se s některým z umělců, kteří teď mají minimální možnosti k vystupování a sebeprezentaci, a připravte pro své lidi překvapení. Koncert nebo divadelní představení na improvizovaném pódiu v přírodě si užije vážně každý. Anebo zkuste sportovní den, podpořený vzdělávacími aktivitami o zdravém životním stylu. Dá se to pojmout i jako family day, záleží na tom, co od akce očekáváte.

Pohyb v přírodě prospívá dvojnásob

Green events pro dobrou věc

Využijte toho, že teď lidi více myslí na rodinu, volný čas a přírodu. Ekologické workshopy, které pořádáme v rámci naší Odpovědné dílny, přinesou lidem smysluplnou aktivitu, díky které si nejen vyrobí něco hezkého pro sebe, ale také se naučí jak ještě lépe nakládat s odpadem. Eventy mohou pomoci také při rozdmýchání místní ekonomiky. Stačí, když se budete soustředit na lokální dodavatele a podpora místní komunity je na světě.

Odpovědná dílna zabaví i edukuje

Netroufáte si na pořádání firemního eventu sami? To chápeme, současná situace i nařízení jsou poměrně komplikovaná a nepřehledná. My ale máme řešení i na to a vymyslíme pro vás bezpečný event, který naplní nastavené cíle. Kontaktujte naši Kláru, ráda vám vše pomůže naplánovat i zorganizovat.

KONTAKT

Klára Šmídová
klara@m-ocean.cz, 723 934 676

Přidat komentář