Když nemůžeme pořádat interní firemní akce, workshopy a jiná setkání v offlinu, připravili jsme pro vás pár tipů jak se zábavně setkat s kolegy v on-line prostředí a posílit kolektivního ducha a týmovou spolupráci. 

Osobní setkání prostě nejde jen tak nahradit. Po dlouhých telefonických hovorech a online poradách doporučujeme  zorganizovat pro váš tým akci nebo událost, kde mohou lidi jen tak být a pokecat, a nahradit si tak společné chvíle na obědech. Taky se u toho dá trošku zasoutěžit. 

I on-line může být ve firmě zábava.

Chybí kolegům diskuse v kuchyňce? Otevřete sociální okénko

Založte on-line schůzku, ke které se může kdokoliv z týmu připojit. Její členové mají možnost nezávazně probrat věci, ať pracovní nebo i nepracovní. Okénko můžete otevřít každý den v 9.00 ráno a uzavřít druhý den v okamžiku, když otevíráte nové.  Použijte třeba platformu Google Meet, která umožňuje připojování kdykoliv 🙂 

Pravidla pro sociální okénko:  K okénku se může připojit kdokoliv a kdykoliv, pokecej si s kolegy, když potřebuješ povzbudit, posunout se dál nebo jen tak probrat, jak jde život.

Potřebujete oživit poradu? Zahrajte si slovní fotbal

Přidejte k týmové poradě 10 minut na slovní fotbal. Můžete tím poradu zahájit nebo si dát po 30 minutách jednání pauzu a prostě vykopnout.  Začít můžete třeba slovem BUDGET nebo VÝZVA, použijte slovo z hlášky, které se ve vašem týmu rádi zasmějete. U nás je to třeba právě hláška: “Malý budget není překážka, ale výzva.”

Pravidla hry: Princip hry je zcela jednoduchý. Jde o to navázat na řečené slovo slovem, které začíná na jedno nebo dvě poslední písmena řečeného slova. Vyhlašte tipovačku, kolik slov za 10 minut společně vykopnete. Dejte si časový limit. Spusťte odpočítání, za každé slovo se připravte udělat čárku a běžte do toho. 

Místo kuchyňky sociální okénko on-line.

Jak nahradit zrušenou firemní akci?  Otevřete Bar na síti

Domluvte se třeba na čtvrtek nebo pátek a v 19.00 dejte si sraz v on-line baru. Otevřete si láhev svého oblíbeného vína, piva, namíchejte si koktejl nebo nealkoholickou limonádu a otevřete se tématům, se kterými kolegové přicházejí. 

Pravidla otevřené komunikace: Naslouchejte tomu, co kolega říká, rozviňte jeho téma a chvilku u něj všichni zůstaňte.  Buďte otevření, upřímní a respektující. 

On-line bar nahradí firemní open space.

Uspořádejte firemní on-line turnaj!  Zasoutěžte si spolu o pár symbolických cen

Trošku adrenalinu a soutěživosti? Uspořádejte pro svůj tým turnaj v legendárních piškvorkách. Hrajte o super cenu, kterou můžete vybrat třeba na Košik.cz nebo Rohlík.cz, aby se vám nezkomplikovalo doručení. Vyžadujete to už větší organizaci, ale není to nic, co byste nezvládli.  Zúčastnit se může tým o 5 nebo třeba o 50 lidech a můžete tomu věnovat třeba hodinu. 

Jak na to? Napište Štěpánovi Tesaříkovi na tesarik@piskvorky.cz, založí vám turnaj v on-line herně PlayFive.net. Pozvěte kolegy a upozorněte je na skutečnost, že k účasti je potřeba registrace a příchod do místnosti cca 5 min před zahájením turnaje. 

Pravidla hry: Turnaje se nehrají “každý s každým”, ale systémem Swiss, kdy předem daný počet kol hraje nezávislý počet účastníků.  Jedna hra může trvat 3 až 6 minut a celý turnaj se díky promyšlenému nastavení dá odehrát třeba do hodiny. 

Budeme rádi, když nám napíšete, jestli jste se do toho pustili a jaký byl váš zážitek. My eventujeme dál a věříme, že se brzy potkáme off-line na zahrádce, koncertě nebo třeba na vašem eventu. Pokud byste potřebovali pomoc s organizací vaší akce napište naší Kláře na klara@m-ocean.cz 

About Martina Kafková

Zakladatelka, stratég&tvůrce eventů v M-Ocean. Připravuji pro značky eventové strategie a koncepty. Ukazuji firmám jak udělat z obyčejného eventu zážitek, na který lidi jen tak nezapomenou. Stojím si za tím, že event je v životě firmy a její cílovky událost. Najdu řešení i tam, kde to vypadá, že žádné není. Miluji green events a dělám všechno proto, aby náš byznys i eventy klientů co nejvíc jely na zelené vlně. Udržitelné projekty jsou moje srdcovka, a tak jsem vymyslela edukativní eko workshopy Odpovědná dílna. Snažím se, aby dílna měla přesah a pomáhala lidem tam, kde je to potřeba.

Přidat komentář