O udržitelnosti se dneska mluví čím dál víc. Donekonečna totiž nejde žít stylem “po nás potopa”. Ekologické smýšlení vstupuje do všech oblastí lidského života. Proto jsme vymysleli Odpovědnou dílnu. Workshopy, které jsou environmentální a edukativní, ale zároveň lidi překvapují a baví. Tahle dílna vás nudit nebude. 

Firmy potřebují školu zážitků

Naší misí je přetvářet staré věci v nové a dávat odpadu další smysluplný život. Odpovědnou dílnu můžeme postavit a otevřít v podstatě kdekoliv: u vás ve firmě, venku na louce nebo třeba uprostřed nákupního centra. Neobvyklé workshopy připravíme na klíč, včetně cool prostředí pro tvoření nebo pohodlné chill zóny. 

Z team spiritu Odpadová robotika pro LMC

Firemní kultura představuje v posledních letech jedno z top měřítek, podle něhož si mladí lidé vybírají zaměstnání. Aktivity spojené se společenskou odpovědností posouvají vnímání firem jako zaměstnavatelů na stupnici atraktivity o level výš.

Dejte nám svůj odpad a my za vás vymyslíme, jak ho zužitkovat a ještě se u toho dobře pobavit s lidmi,  na kterých vám záleží. Nevšední činnost vás spojí. A co je víc než společné zážitky? 

Odpovědná dílna funguje buď jako individuální workshop, a nebo jako součást doprovodného programu během většího eventu.

Eventy, se kterými si bude Odpovědná dílna rozumět:

  • konference
  • firemní párty a teambuildingy
  • akce pro klienty, veřejné prezentace vaší firmy
  • kreativní snídaně, tvůrčí odpoledne
  • road show a festivalové prezentace
Odpad se dá využít různými způsoby

Upcyklujeme a držíme se pravidla 3R

Upcyklaci bereme vážně. Zásadně netvoříme další nový odpad, ale praktické věci, které se dají běžně používat. Řídíme se pravidlem 3R: Reduce, Reuse, Recycle. Neděláme věci pro věci a vyrábíme pouze z odpadu, nikdy nepoužíváme nový materiál.

Odpovědná dílna je radost a relax při kreativní činnosti. Zároveň má v sobě zakódované důležité poselství: nejlepší odpad je ten, který vůbec nevznikne. Účastníci dílny si prohlubují znalosti o třídění odpadů a učí se, jak s nimi lépe nakládat. Díky práci v dílně o vzniku a zpracování odpadu více přemýšlí.

Z workshopu Plastová laboratoř pro H&M

Děláme dobro a vyrábíme chytře

Odpovědnou dílnu rádi propojujeme s dobročinnými aktivitami. Skvěle funguje například sbírka oblečení spojená s prodejním bazárkem. Zbylé oblečení ze sbírky vytřídíme: použitelné kusy nabídneme charitativním obchůdkům, ty zničené zpracujeme právě během workshopů v dílně. 

Aktivity Odpovědné dílny baví ženy i muže. Výrobky si jejich tvůrci buď odnáší domů, nebo je věnují na charitu (např. oblečení azylovým domům, pelíšky psím útulkům).

Předmět vyrobený na workshopu výborně nahradí dárkový merchandise, který je už v době svého vzniku předurčen k tomu, aby se stal odpadem. Společně s výrobkem jeho autor získá dobrý pocit, že udělal něco pěkného pro sebe i pro naši planetu.

Vyrábíme z odpadu, lidem i přírodě pro radost.

Představujeme naše akční hrdiny

Každý z workshopů naší Odpovědné dílny je něčím výjimečný a při jeho přípravě jsme v něm nechali kus sebe. Vzpomínky na dětství, stopy oblíbených koníčků, myšlenky na svět, který nutně potřebuje, abychom se začali chovat ohleduplněji. Jsou to naši miláčkové, jeden vedle druhého. 

Provazoplet

Provázkový virtuóz a nenasytný žrout starých triček. Nevěřili byste, kolik hezkých věcí si můžete vyrobit z provázků, které během Provazopletu umotáme na našem důmyslném pekelném stroji. Z téhle motanice se vám hlava nezatočí.

Plastová laboratoř

Rafinovaná kráska, která se nelekne žádného plastového bubáka. Použít plast jako módní doplněk? Nezbláznili jsme, ale sehnali jsme si do laborky šikovné parťáky Drtiče a Taviče. S jejich pomocí vyrábíme plastovou hmotu, která se hodí na další kreativní tvoření.

Špulkohraní

Další látkožrout na scéně. Bavlnu má nejraději. Na tento workshop s sebou přikutálíme dvě maxi špulky, které připomínají ježka. A pleteme. Stará trička nám doslova mizí pod rukama a proměňují se v čepice, šály a další designové doplňky.

Dát denimu šanci

Zachránce odolného materiálu, který se vyrábí tak složitě, že se panenky protočí nejen zarytému eko aktivistovi. Džínovina v hlavní roli, nestyďte si do ní střihnout. Ukážeme vám jak z ní vyrobit pelíšek pro psa nebo neotřelý módní doplněk.

Recyklobal

Veselý chlapík, gejzír kreativních nápadů a držitel mnoha razítek, válečků a dekorativních děrovaček. Balení dárků nepatří zrovna mezi zero waste aktivity, ale když se do toho pustíte s námi, ušetříte, omezíte plýtvání a ještě to budete mít krásné.

Balím, balíš, balíme. Jinak. Z workshopu Recyklobal.

Kazetář

Nesmiřitelný, nesmrtelný a nekompromisní borec. Audiokazeta, fenomén devadesátek, nezemře, bude žít dál. Třeba jako šperk nebo peněženka. Specifický tvar kazety nás totiž fascinuje i po letech. Magnetické pásky, plastové kotouče, gumová kolečka – co chtít víc?

Odpadová robotika

Všehoschopná agentka naší doby. Dejte nám svůj odpad a společně z něho postavíme robota nebo stroj nebo aparát na dobývání mimozemských civilizací. Zábavný team spirit simuluje reálný projekt: od jeho sepsání, přes výrobu součástek až po inovace během vlastní tvorby.

Od projektu po vlastního robota. Team spirit workshop Odpadová robotika pro LMC.

 

 

Baví nás představa, že k nám pozvete váš tým. Anebo že náš tým s Odpovědnou dílnou pozvete k vám, do firmy nebo na akci. Jestli vás tahle myšlenka baví stejně jako nás, kontaktujte naši Kláru, všechno sem: klara@m-ocean.cz.

Přidat komentář