SMELLS LIKE TEAM SPIRIT

Víte kolik máme v agentuře psů? Tolik, že je nedokážem spočítat. No dobře, asi osm 🙂 Taky rádi kutíme a vymýšlíme různé aktivity pro naše akce. A taky máme potřebu pomáhat ostatním a myslet na odpovědný přístup k přírodě. Jednoho dne jsme všechno tohle dali dohromady, promíchali a je to tady – projekt ODPOVĚDNÉ DÍLNY, které jsou skvělým způsobem, jak inspirovat ostatní a šířit hodnoty, na kterých nám záleží.

Na eventech, které připravujeme pro naše klienty, sami vidíme, co workshopy s lidmi dělají – že je baví, podporují jejich kreativitu a hlavně je pozitivní formou motivují nad určitou problematikou přemýšlet. Po návratu domů je najednou kdejaký sběrač a shopaholic schopný půlku svého šatníku darovat, poprvé sebrat odvahu jedno z těch zbylých triček rozstříhat nebo přešít a pak ho dokonce nosit, nekoupit si hned druhý den dalších pět nových, které nepotřebuje. Je skoro jisté, že se pak svými malými úspěchy ještě pochlubí na sociálních sítích a dobro putuje dál…

Teď vyrážíme s ideou odpovědných workshopů směrem k firmám, které hledají nápady a příležitosti, jak se svými kolegy originálně trávit čas mimo kancelář. Bowlingy, motokáry a paintbally už tady byly tisíckrát a co si budeme povídat – aktivity, jejichž podstatou je soutěž a cíl vyhrát, podporují v kolektivu trochu jiné stránky než společné tvůrčí odpoledne pro dobrou věc. Pro tento účel jsme dali dohromady workshopy, na kterých ze starých kousků oblečení vyrábíme hračky pro čtyřnohé kamarády; pro ty, co máme doma, i pro psy a kočky z útulků. Vycházíme z metody Design thinking – účastníkům vysvětlujeme principy upcyklace, ukazujeme prototypy a postup k dosažení ideálního výsledku a pak už je necháváme vypnout hlavu, ponořit se do uklidňující práce rukama a dát prostor svým vlastním nápadům, abychom na konci vše společně vyhodnotili a rozhodli se, jak s hotovými hračkami naložíme. To celé se děje ve skupině maximálně dvanácti lidí v „dílně“ M-Ocean.

Pilotní sérii ODPOVĚDNÝCH DÍLEN startujeme záměrně před Vánocemi. Protože kdy je lepší čas chytat nové rybky do sítě upcyklace, než v době, kdy nás společnost nutí kupovat a další a další nové věci převlečené za dárky. Navíc si právě teď aspoň na chvíli všichni tak nějak uvědomujeme, jak je hezké pomáhat ostatním. I planetě. Meow.

Baví nás představa, že k nám pozvete váš tým. Anebo že náš tým s workshopem pozvete k vám, do firmy nebo na akci. Kontaktujte naši Kláru na klara@m-ocean.cz.

Těšíme se!

Martina Kafková

About Martina Kafková

Zakladatelka, stratég&tvůrce eventů v M-Ocean. Připravuji pro značky eventové strategie a koncepty. Ukazuji firmám jak udělat z obyčejného eventu zážitek, na který lidi jen tak nezapomenou. Stojím si za tím, že event je v životě firmy a její cílovky událost. Najdu řešení i tam, kde to vypadá, že žádné není. Miluji green events a dělám všechno proto, aby náš byznys i eventy klientů co nejvíc jely na zelené vlně. Udržitelné projekty jsou moje srdcovka, a tak jsem vymyslela edukativní eko workshopy Odpovědná dílna. Snažím se, aby dílna měla přesah a pomáhala lidem tam, kde je to potřeba.

Přidat komentář