Co si představíte, když se řekne Vánoce? My M-Ocean si je spojujeme hlavně s odpočinkem a časem s našimi nejbližšími. Samozřejmě, patří k nim i dárky. Vždyť co je větší radost, než udělat radost druhému? Máme pro vás pár tipů na dárky, které jsou nejen udržitelné, ale pořídíte je bez problému i na poslední chvíli.

 

Pro svědomité rodiče

Určitě máte ve svém okolí maminku nebo i tatínka, kterým byste chtěli věnovat užitečný smysluplný dárek. Zkuste místo další plyšové hračky zabrouzdat na stránky babyoga. Stačí vybrat jeden z kurzů, v nichž jde o komplexní přístup v péči o sebe a o miminko z pohledu ajurvédy a jógové filozofie. Kurzy jsou určené pro děti od 2 měsíců do 4 let. Je možné je absolvovat osobně i on-line a díky pestré nabídce se určitě rádi zapojí i tatínci.

 

 

Pro milovníky gastronomie

Ani tyto dárky nezabalíte do ozdobného papíru, zato nové dovednosti už obdarovaným nikdo nikdy nevezme. Pro milovníka dobrého pití, a především koktejlů, bude jako stvořený kurz výroby míchaných nápojů. Kurzem provádí legenda české barové scény – Alex Mikšovic. Co darovat kávovému nadšenci? Překvapte poukazem na baristický kurz. Můžete vybrat základní úroveň nebo i náročnější kurz Latte art.

Zcela originální „ježíšek“ budete s dárkem v podobě kurzu pečení frgálů, který obdarovaný může spojit s výletem do krásných Velkých Karlovic v Beskydech. Anebo udělejte z někoho ve vašem okruhu blízkých mistra ve výrobě dezertu Pavlova. Během celodenního kurzu se o této cukrářské disciplíně dozví vše.

 

 

Pro duševní a tělesnou pohodu

Zcela výjimečný zážitek nabízí terapie mezi stromy. Pobyt v přírodě má na člověka jednoznačně pozitivní dopad a vzhledem k tomu, že většina z nás tráví drtivou většinu času mezi čtyřmi zdmi, stává se z tohoto voucheru univerzální dárek pro každého. Odtrhněte sebe, své blízké nebo i děti od technologií a nechte je poznat krásy přírody.

Darovat můžete i odpočinek – kdo by ho dnes nepotřeboval!? Ve studiu Touch Therapy provádí terapeutické masáže a jejich klienti mají dostatek času na naladění před i po terapii. Tělesná pohoda je spojena i s pravidelným cvičením těla. Pomozte svým blízkým s motivací a darujte předplacenou měsíční permanentku na lekce jógy probíhající přímo v lokalitách na Šumavě nebo on-line.

 

 

Pro tvůrčí duše a hledače zážitků

Nádherná ručně psaná přání, jmenovky nebo dopisy možná začnete dostávat od osoby, které věnujete workshop krasopísma. Vede jej skvělá „Bára z Nikolajky“ a pořádá je v Čechách i na Moravě. Anebo darujte kaligrafický kurz Psaní je hraní, které je možné absolvovat také on-line a v termínu, který bude obdarovanému vyhovovat. Poukazem na kurz šití možná splníte tajné přání nebo objevíte skrytý talent někoho okolo vás. Kurz keramiky je další nevšední dárek pro kreativní vyjádření a odreagování od každodenního shonu.

Jednotlivec, pár nebo rovnou malá skupina vašich blízkých bude nadšená z voucheru na Tour de Bar po kultovních pražských barech. Tento zážitek nabízí jeden z nejlepších českých barmanů George Němec. Ještě více zážitků hledejte na webu rajzazitku.cz. Stále váháte? Pak se vsaďte, že předplatné DVTV zaručeně ocení každý.

 

 

Pro dobrou věc

Jsou dárky, které udělají radost hned 3krát, a to vám, vašim blízkým a také vašemu okolí. Kouzlo Vánoc dostává s těmito dárky úplně nový rozměr. Podpořte se spolkem Čmelák výsadbu tisů červených. Můžete pomoci vrátit je tak do divoké přírody. Skutečný dárek předá potřebným Člověk v tísni. Stačí vybrat jeden (nebo více) z 30 certifikátů.

Certifikát, tentokrát od nadace Partnerství, zase pomůže k tomu, aby naše krásná česká krajina zůstala krásná i budoucna. I díky vám a příspěvku organizaci Na ovoce mohou být obnoveny původní české odrůdy stromů. S dárkovým certifikátem můžete zachránit koťátko. Pomazlit se se zvířátkem nebo darovat zážitkové přenocování s farmářskou snídaní můžete po zakoupení certifikátu Pastviny. Darovat můžete i zážitek v přírodě a současně pomůžete zachránit divoké lokality.

 

 

Pro čtenáře

Co by to bylo za tipy na dárky, bez doporučení na knihy? Podpořte své blízké v nastaveném zdravém životním stylu. Více zeleniny jim pomůže dostat do jídelníčku slovenská veganská kuchařka Slovegan, nebo kniha Veganské neřesti. Jak zpracovat lokální suroviny a připravit rostlinná jídla poradí Kuchařka ze Svatojánu a nemůžeme nezmínit úžasnou knihu The Green Kitchen nebo Ještě více hojnosti. 

Mimo kuchařskou tématiku doporučujeme e-knihu Čísla nelžou na téma životního prostředí, Vzkvétání o well-beingu, Klima, o jejímž obsahu hovoří jasně samotný název či Jak zabránit klimatické katastrofě.

 

Pro sebe

Pokud jste si při pročítání těchto tipů pomysleli, „to by mě taky lákalo“ nebo „to by se mi taky líbilo“, pak určitě neváhejte a obdarujte i sami sebe. Jistě děláte maximum, aby vaši blízcí měli krásné Vánoce. Dopřát trochu radosti i sobě je nezbytné. Kdy jindy, než o Vánocích? Náš tip: darujte si lekci plnou péče a odpočinku Umění odpočinku. Někdy se nám do odpočinku prostě „nechce“ nebo nevíme, jak na to, a přitom je tak důležitý.

Klidné a zelené Vánoce přeje Martina i celý M-ocean

Přidat komentář